Çilek Seyahat Acantası
Çilek Turizm Seyahat Acentası Ankara
PRchecker.info
Anasayfa - Hakkımızda - Hizmetlerimiz - Vize - Kurumsal OrganizasyonlarYurtiçi Tatil - Yurtdışı Turlar - Kıbrıs - Gemi Turları - Uçak Bileti - Otel Rezervasyonu - Araç Kiralama - Kişiye Özel Seyahatler - TercümeReferanslarımız - Günübirlik Turlar - Haftalık turlar - Sosyal ve Kültürel Tur - Haftasonu Tutlar - Çilek Transfer - İletişim - Sitemap

1.Gün:Ankara’dan hareket
Akşam saat 23:59’da belirlediğimiz noktadan misafirlerimizi alıyoruz ve hareket ediyoruz

2.Gün: ERFELEK TATLICA ŞELALELERİ-SİNOP-OTEL KONAKLAMA  

Gerekli molaların ardından sabah saatlerinde Ülkemizin en kuzeydeki ili, Karadeniz’i adeta sırtlanmış Mavi ve Yeşil’in hiç bu kadar güzel görünmediği Sinop’a ulaşıyoruz. Restaurantımızda alacağımız sabah kahvaltısının ardından Sinop merkeze 45 km uzaklıkta olan ve 28 adet irili ufaklı şelaleden oluşan Erfelek Tatlıca Şelalelerine doğru hareket edeceğiz. Sinop’un en zengin kaynaklarından bir tanesi olan Erfelek Tatlıca Şelaleleri merdiven şeklindedir ve her bir basamak heyecan yüklüdür. Şelaleleri görmek için iki yol var: ya suyun iyice kenarından arada suya girip çıkarak ilerleyeceksiniz ya da patikadan devam edeceksiniz, patikadan devam ederseniz bütün şelaleleri görmek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle şelalenin yanından ip merdiven ve halatlar yardımıyla tırmanmak gerekmektedir. Bu yürüyüşe katılmak isteyen sevgili misafirlerimizin yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, lastik çizmelerini yanlarında bulundurmalarını tavsiye ederiz. Bu keyif verici ve heyecanlı Şelale yürüyüşümüzün ardından Erfelek’te öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında Türkiye’nin en kuzey ucunda yer alan 1863 yılında yaptırılmış ve denizden yüksekliği 38 metre olan İnceburun Fenerine hareket ediyoruz. Bembeyaz Kulesi ise 12 metrelik uzunluğu ve ihtişamı ile görülmeye değer bu feneri gördükten ve fotoğraf için serbest zaman verdikten sonra Sinop merkeze gelerek Sinop Kalesini, birçok ünlünün hapis yattığı 4000 yıl önce bölgenin hakimi  Gaskalılar tarafından yaptırıldığı bilinen, 13.000 m2 alan üzerine kurulu olan Sinop Eski Cezaevini ziyaret ediyoruz. Tarihi cezaevi, 1214 yılında şehri ele geçiren Selçuklular tarafından da kullanılmaya devam etmiştir. İzzettin Keykubat tarafından yaptırılan iç kale içerisinde yer alır ve 11 adet Burç ile desteklenmiştir. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Pervane Medresesi, Ulu Cami, Etnografya Müzesi (Torunoğlu Konağı), (Sinop ve çevresinin geleneksel yaşamını yansıtan eşyalar bulunmaktadır.)  ve Arkeoloji Müzesini (En dikkat çeken eseler şüphesiz ki zeminde bulunan mozaik ve sikke koleksiyonu dikkate değer. Ayrıca Sinop’un meşhur amforaları da mevcut)  gezdikten sonra konaklama yapacağımız otele geçiyoruz.(BOSS OTEL) Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.
3. Gün: HAMSİLOS FİYORDU- AKLİMAN- ABANA- İNEBOLU-KASTAMONU- ANKARA  
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Buzul aşındırması sonucu oluşmuş Dünyanın kendiliğinden oluşmuş tek koyu olma özelliğini taşıyan ve Ülkemizin tek fiyordu olan, denizin bir nehir gibi kara içine girdiği HAMSİLOS FİYORDU ile Akliman’ın geziyoruz ve Abana’ya hareket ediyoruz. Panaromik şehir turu sonrasında İstiklal Madalyalı tek ilçemiz olan İnebolu’ya geliyoruz. İnebolu’da Atatürk Evi, Türk Ocağı ve Şerife Bacı anıtının ziyaret ediyoruz. Şerife Bacı Kurtuluş Savaşı sırasında İnebolu’dan Kastamonu’ya cephane taşıyan ve soğuk kış şartları nedeniyle sırtında çocuğuyla donarak şehit olmuştur. Şerife Bacı anıtı. 2001 yılında Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Aytaç YALMAN tarafında Şerife Bacı anısına ve Cumhuriyet çocuklarına İstiklal Savaşı şehitlerini anlatmak için yaptırılmıştır. Ziyaretlerimizden sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Daha sonra Karaçomak Deresinin iki yanında kurulmuş olan ve Kurutuluş Savaşında verdiği örnek mücadeleden sonra Şehitler Diyarı olarak anılan Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Burada Saat Kulesi, Nasrullah Cami ve Şadırvanı, Liva Paşa Konağı ziyaretlerimizden sonra isteyen misafirlerimiz için Kastamonu’nun meşhur çekme helvasını almak için alışveriş yapıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Keyifli ve Çilek Tadında geçen gezimizi tamamladıktan sonra neşeli bir yolculuk yaparak Ankara’ya dönüş için harekete geçiyoruz.
ÇİLEK TADINDA BAŞKA GEZİLERDE GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE

Özel tur araçları ile ulaşım                                 Programda belirtilen geziler
1 gece Yarım pansiyon konaklama                     Rehberlik ve Çilek Turizm Refakat Hizmetleri
2 adet kahvaltı
1 adet öğlen yemeği
1 akşam yemeği                                                  
Araç içi sıcak ve soğuk ikramlar
Seyahat Güvence Poliçesi
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Şahsi Harcamalar
Dönüşteki akşam yemeği
NOT: GRUPLARA ÖZEL HER HAFTASONU GÜNÜBİRLİK VE KONAKLAMALI TURLAR YAPILIR.
İRTİBAT NO: 03124189150 / 0543 445 0 445
                          CİNNAH CAD. 28/3 ÇANKAYA / ANKARA
Sinop Turları
Sinop Turları
330 TL' den başlayan fiyatlarla
Sinop Turları
Sinop Turları
İstanbul Turları
İstanbul Turları
Çanakkale Turları
Çanakkale Turları
Kapadokya Turları
Kapadokya Turları
120 TL' den başlayan fiyatlarla
Ege Turları
Ege Turları

1 GECE KONAKLAMALI SİNOP TURU HERŞEY DAHİL 340 TL

Türsab
ADRES
Cinnah Caddesi No 28 / 3 Çankaya -  ANKARA
Telefon 1
0 312 229 29 86
Telefon 2
0 312 229 30 75
Gsm
0 532 482 57 37
ender@cilektravel.com endersadi@gmail.com
No: 7474
İSTANBUL TEMSİLCİMİZ
Özgün MENEVŞE
Telefon 0 532 761 22 12
ozgun@cilektravel.com

LONDRA TEMSİLCİMİZ
Gökhan SALUR
Telefon 0044 75 41 80 28 72 info@cilektravel.com

VİYANA TEMSİLCİMİZ
Merve ÖNOĞLU
Telefon 0043 68 03 23 39 42 merve@cilektravel.com
Her Hakkı Saklıdır 2016 © Çilek Seyahat

Sinop Tur Organizasyonlarımızla İlgili Detaylı Bilgi Almak
İçin İletişime Geçiniz

Çilek Seyahat Acentası

Sinop Turları

0 312 229 29 86
Cinnah Cad. 28 / 3 Çankaya - Ankara